• Fyre

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • La tribu

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • It

    ★★★★★

  • Toc Toc

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Alien: Covenant

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★½

  • Spanish Affair 2

    ★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★★★

  • The Notebook

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Diary

  • The Virgin Suicides

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • Titanic

    ★★★★

  • Hercules

    ★★★

  • The Birdcage

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★★★

  • A Fish Called Wanda

    ★★★★★

  • Can't Buy Me Love

    ★★★★½

  • Pretty in Pink

    ★★★★

  • Being There

    ★★★★★

  • Norma Rae

    ★★★★½

  • An Unmarried Woman

    ★★★★★

  • Silver Streak

    ★★★★½

  • Network

    ★★★★

  • Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

    ★★★½

  • The Man Who Would Be King

    ★★★★★

  • Young Frankenstein

    ★★★★★

  • Foxy Brown

    ★★★★½

  • Blazing Saddles

    ★★★★★

  • Pulp

    ★★½

  • Patton

    ★★★★

  • M*A*S*H

    ★★★★★

  • Pretty Poison

    ★★★★★

  • The Graduate

    ★★★★★

  • Barefoot in the Park

    ★★★★★

  • Gambit

    ★★★★

  • How to Steal a Million

    ★★★★

  • Cat Ballou

    ★★★★★

  • Sunday in New York

    ★★★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★½

  • Something's Got to Give

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Tall Story

    ★★★★★

  • Breathless

    ★★★½

  • Pillow Talk

    ★★★★

  • North by Northwest

    ★★★★★

  • Bonjour Tristesse

    ★★★★½

  • Summertime

    ★★★★★

  • Susan Slept Here

    ★★★★

  • I Love Melvin

    ★★★★★

  • Come Back, Little Sheba

    ★★★★★

  • Kansas City Confidential

    ★★★★★

  • Holiday Affair

    ★★★★★

  • In the Good Old Summertime

    ★★★★★

  • Take Me Out to the Ball Game

    ★★★★★

  • That Wonderful Urge

  • One Touch of Venus

    ★★★★½

  • It Always Rains on Sunday

    ★★★★★

  • Nazi Concentration Camps