RSS feed for Jean
  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • TFW NO GF

    ★★½

  • Bring Down The Walls

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★½

  • Anima

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Projectionist

    ★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Booksmart

    ★★

  • O Barato de Iacanga

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • 86'd

    ★★★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • I Hope I'm Loud When I'm Dead

    ★★★

  • Mara

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • Christopher Robin

  • Cam

    ★★★★

  • Bruce Lee and the Outlaw

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Cassandro, the Exotico!

    ★★★

  • The Most Unknown

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Generation Wealth

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★★

  • Maria: Don't Forget I Come From the Tropics

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Wormwood

    ★★★★½

  • Microhabitat

    ★★★

  • Fake Tattoos

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Ram Dass, Going Home

    ★★★½

  • homer_b

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★

  • Lommbock

    ★★

  • Get Out

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Tokyo Idols

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

  • HyperNormalisation

    ★★½

  • Mindhorn

    ★★★½

  • 13th

  • Buster's Mal Heart

    ★★★★

  • American Anarchist

  • The Purge: Election Year

    ½

  • Martírio

    ★★★★½