• Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Men

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • My Sweet Lord

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Inu-oh

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Cyrano

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Death Rider in the House of Vampires

    ½