Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kaante

Kaante

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paul Bunyan

Paul Bunyan

1958
×
★★★
Edit this entry  
13
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
★★
Edit this entry  
12
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bingo

Bingo

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Edit this entry  
05
Inu-oh

Inu-oh

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★★
Edit this entry  
04
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★½
Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Death Game

Death Game

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sh! The Octopus

Sh! The Octopus

1937
×
★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Eagle Shooting Heroes

The Eagle Shooting Heroes

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
24
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Edit this entry  
23
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lenny

Lenny

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Country Cousin

The Country Cousin

1936
×
★★
Edit this entry  
19
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Geronimo: An American Legend

Geronimo: An American Legend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry