chloé has logged 38 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Vincent N Roxxy

Vincent N Roxxy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Operator

Operator

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dreamland

Dreamland

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry