Sort by

Jeckiboy has logged 361 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Doll

The Doll

1919
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fat Pizza

Fat Pizza

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Golden Coach

The Golden Coach

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Furies

The Furies

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nine

Nine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Roaring Twenties

The Roaring Twenties

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Letters

Love Letters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pinprick

Pinprick

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue

Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sleeping Beauty

The Sleeping Beauty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Two Laws

Two Laws

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry