RSS feed for Kieren

Kieren has logged 18 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
01
High-Rise

High-Rise

2015
×
Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Guard

The Guard

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry