RSS feed for Kieren

Kieren has logged 27 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
Edit this entry  
24
Happier times, Grump

Happier times, Grump

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★½
Edit this entry  
14
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Happier times, Grump

Happier times, Grump

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★
Edit this entry  
04
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry