Sort by

Kieren has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Little Miss Sumo

Little Miss Sumo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cat Heaven Island

Cat Heaven Island

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Tag

Tag

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry