• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • After We Fell

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Project Power

    ★½

  • Life in A Day

    ★★★½

  • Work It

    ½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Out

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Waiting

    ★★★½

  • Chance

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • The Summers of IT: Chapter Two

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★