Sort by

kadriana has logged 264 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Edit this entry  
19
Life in A Day

Life in A Day

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Ratter

Ratter

2015
×
★★
Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry