Sort by

kadriana has logged 31 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fallen

Fallen

2016
×
Edit this entry  
31
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
After

After

2019
×
Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Just One of the Guys

Just One of the Guys

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry