• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Stowaway

    ★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Godmothered

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • A New York Christmas Wedding

    ★½

  • The High Note

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Hope Gap

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★