Sort by

mands has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Robots

Robots

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
LEGO Star Wars: The New Yoda Chronicles – Duel of the Skywalkers

LEGO Star Wars: The New Yoda Chronicles – Duel of the Skywalkers

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
South Mountain

South Mountain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Good Marriage

A Good Marriage

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry