RSS feed for Jedd
  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Wira

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Wet Season

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • When Ghost Meets Zombie

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Killer Not Stupid

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★