• Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Nine Lives

    ½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • My Scientology Movie

    ★★★½

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★½

  • Shark Exorcist

    ½

  • Green Room

    ★★

  • True Story

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Interview

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Ride Along

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Birdemic: Shock and Terror

    ½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★★★

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Norbit

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★½

  • King Kong

    ★★★½

  • Lord of War

    ★★★½

  • Goal!

    ★★★½

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★½

  • Madagascar

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Elf

    ★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Johnny English

    ★★★½

  • Paid in Full

    ★★★★

  • 8 Mile

    ★★★½

  • Ice Age

    ★★★½

  • Behind Enemy Lines

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★