Sort by

Jeff has logged 107 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sex and the Teenage Mind

Sex and the Teenage Mind

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swingers

Swingers

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Getting Even with Dad

Getting Even with Dad

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hidden Secrets

Hidden Secrets

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Second Glance

Second Glance

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rock: It's Your Decision

Rock: It's Your Decision

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Water Summer

White Water Summer

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Me & You, Us, Forever

Me & You, Us, Forever

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
This Is Our Time

This Is Our Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
John Bronco

John Bronco

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boys and Girls

Boys and Girls

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
All She Wishes

All She Wishes

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Nine Lives

Nine Lives

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love on the Rise

Love on the Rise

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
For the Love of Jessee

For the Love of Jessee

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Old Fashioned

Old Fashioned

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Angels in Our Midst

Angels in Our Midst

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Head Office

Head Office

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prodigal

Prodigal

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry