• Eternals

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Wendy

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • VHYes

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • A Dog's Journey

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Penguins

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • The Great Satan

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½