Sort by

jeffborislow has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pervert Park

Pervert Park

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pilots

Pilots

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Secret Zoo

Secret Zoo

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BJ's Mobile Gift Shop

BJ's Mobile Gift Shop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry