Sort by

Jeff has logged 54 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rambler

The Rambler

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monolith

Monolith

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Door

The Door

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Airborne

Airborne

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Youth in Oregon

Youth in Oregon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry