Sort by

Jeff has logged 382 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Candles

Black Candles

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Amuck!

Amuck!

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★★½
Edit this entry  
21
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beckham

Beckham

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Symptoms

Symptoms

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possessed

Possessed

1947
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Face of AIDS

The Face of AIDS

2016
×
Edit this entry  
04
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★
Edit this entry  
03
The Coming of Sin

The Coming of Sin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Mystic

The Mystic

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Playing with Fire

Playing with Fire

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
And with Him Came the West

And with Him Came the West

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anne of the Indies

Anne of the Indies

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Macumba Sexual

Macumba Sexual

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Conflict

Conflict

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Schoolgirl Hitchhikers

Schoolgirl Hitchhikers

1973
×
Read the review Edit this entry  
13
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lodger

The Lodger

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fury

Fury

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★
Edit this entry  
07
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry