• No Time to Die

    ★★★★

  • VHS 94

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Normal People

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Cinema Pameer

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Mister America

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★

  • Ema

    ★★★★½