Jeff has logged 173 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Amistad

Amistad

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
The Mend

The Mend

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aliens of the Deep

Aliens of the Deep

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghosts of the Abyss

Ghosts of the Abyss

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Lies

True Lies

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry