Sort by

Jeff has logged 284 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mike Tyson: Undisputed Truth

Mike Tyson: Undisputed Truth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pawn Shop Chronicles

Pawn Shop Chronicles

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
An Affair of the Heart

An Affair of the Heart

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
RED 2

RED 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Paul Williams Still Alive

Paul Williams Still Alive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Internship

The Internship

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Heat

The Heat

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
Read the review Edit this entry  
08
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Colony

The Colony

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry