• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Good Luck with Everything

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Monday

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Honeydew

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★★½

  • Before the Dawn

    ★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Strange but True

    ★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Intruder

    ★★★½

  • After Midnight

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Tone-Deaf

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Pink Wall

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • Room for Rent

  • The Golden Glove

    ★★½

  • The Souvenir

  • The Lodge

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Monster Party

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Nightingale

  • Vox Lux

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • A Dark Place

    ★★★★

  • My Teacher, My Obsession

    ★★