Sort by

Jeffrey has logged 23 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Age Out

Age Out

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Layover

The Layover

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Killing Secret

The Killing Secret

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baddest Batch In Town

Baddest Batch In Town

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Edit this entry  
08
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry