• Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • B. O. B.

  • Nobody

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Long Toast

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • Rhubarb

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★½

  • Suicide in Suburbia

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Woodstock

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★