RSS feed for Jeff

Jeff has logged 25 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★½
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stripes

Stripes

1981
×
★★½
Edit this entry  
13
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Storks

Storks

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry