Sort by

Jeff has logged 29 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry