• Eternals

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

  • The Wanting Mare

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Watchmen

  • The Irishman

  • The Beach House

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra