• Up

    ★★★★½

  • The Princess Bride

    ★★★★★

  • The Blues Brothers

    ★★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Michael Jackson's Thriller

    ★★★★★

  • I Am Trying to Break Your Heart: A Film About Wilco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Barcelona

    ★★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Harakiri

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★½

  • The Immortal Story

    ★★★½

  • Trouble Every Day

    ★½

  • Certain Women

    ★★★★

  • Bay of Angels

    ★★★★

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★★