RSS feed for David
  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • I Was at Home, But...

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Hale County This Morning, This Evening

  • Searching

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • mother!

  • Woodshock

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Zama

  • First Reformed

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • American Made

    ★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • The Circle

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★

  • Life

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Logan

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Passengers

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Silence

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Jackie

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • The Light Between Oceans

    ★★

  • Arrival

    ★★★½

  • The Dreamed Path

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • The Infiltrator

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Elle

    ★★★★★

  • Dog Eat Dog

    ★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • Café Society

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Genius

    ★★★

  • A Quiet Passion

    ★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Equity

    ★★★½

  • Certain Women

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Christine

    ★★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • Mr. Right

    ★★

  • Into the Forest

    ★★★