RSS feed for Jordan

Jordan has rated 18 historical films.

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • A League of Their Own

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Sully

    ★★★

  • The Look of Silence

    ★★★★½

  • Selma

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★

  • Reds

    ★★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★½

  • The Bridge on the River Kwai

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★

  • Marat/Sade

    ★★★

  • Cold Mountain

    ★★★★

  • No

    ★★★★