Juju has logged 36 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Four Times

The Four Times

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Olivia

Olivia

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Country

Another Country

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Silence

The Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Alice

Alice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★
Read the review Edit this entry