Sort by

Carlos has logged 38 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Triage

Triage

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psychopaths

Psychopaths

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quest for Fire

Quest for Fire

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sushi Girl

Sushi Girl

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Third Person

Third Person

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tournament

The Tournament

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Billy Bathgate

Billy Bathgate

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Man with the Iron Heart

The Man with the Iron Heart

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Howard Lovecraft & the Undersea Kingdom

Howard Lovecraft & the Undersea Kingdom

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gang Related

Gang Related

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Acts of Vengeance

Acts of Vengeance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry