Joachim has logged 30 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Making of 'Cape Fear'

The Making of 'Cape Fear'

2001
×
Edit this entry  
26
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Curse of the Jade Scorpion

The Curse of the Jade Scorpion

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry