Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Knights

Knights

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spitfire

Spitfire

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bloodmatch

Bloodmatch

1991
×
★½
Edit this entry  
28
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Arcade

Arcade

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Nemesis 2: Nebula

Nemesis 2: Nebula

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Mother Goose Rock 'n' Rhyme

Mother Goose Rock 'n' Rhyme

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Deceit

Deceit

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Down Twisted

Down Twisted

1987
×
★★
Edit this entry  
14
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gas Pump Girls

Gas Pump Girls

1979
×
★★
Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★
Edit this entry  
25
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
Edit this entry  
03
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Smile

Smile

2022
×
★½
Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
The Ice Pirates

The Ice Pirates

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Yokai Monsters: Spook Warfare

Yokai Monsters: Spook Warfare

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry