Ethan has logged 107 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★½
Edit this entry  
08
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★½
Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★½
Edit this entry  
02
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Edit this entry  
16
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★½
Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
14
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
07
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★½
Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
19
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★★
Edit this entry