• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • One Shot

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Worth

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½