Sort by
  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 20,000 Species of Bees

    ★★★½

  • Goodbye Stranger

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Soof 3

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Door Mouse

    ★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Fisherman's Friends: One and All

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Vesper

    ★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • The Sleeping Beast

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Bigbug

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No. 10

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Zone 414

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • Full Time

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★