Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
20,000 Species of Bees

20,000 Species of Bees

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Goodbye Stranger

Goodbye Stranger

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Trial

The Trial

1962
×
★★★½
Edit this entry  
02
Door Mouse

Door Mouse

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Zone 414

Zone 414

2021
×
★½
Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daisies

Daisies

1966
×
Edit this entry  
14
Full Time

Full Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Edit this entry  
17
Key of Life

Key of Life

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vesper

Vesper

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry