• Jurassic World Dominion

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Ronny Chieng: Speakeasy

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Girl From Plainville

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★