• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Live by Night

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • An Inspector Calls

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Room

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • San Andreas

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Focus

    ★★★★

  • The DUFF

    ★★

  • The Interview

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Exodus: Gods and Kings

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • John Wick

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Batman: Assault on Arkham

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Maleficent

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★½

  • Divergent

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Justice League: War

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★