Jennings has logged 40 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A summoning...

A summoning...

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Wake Up

Wake Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Ant Head

Ant Head

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Serenity

Serenity

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chloe

Chloe

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry