• Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • How High 2

    ★★½

  • After

    ★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Murder of Laci Peterson

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Lovesong

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Entourage

    ★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • The Interview

    ★★★½

  • Search Party

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Lucy

    ★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Neighbors

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Green Inferno

  • This Is the End

    ★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★