Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Fall

Fall

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
King Creole

King Creole

1958
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fun in Acapulco

Fun in Acapulco

1963
×
★★★
Edit this entry  
18
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Jacket

The Jacket

2005
×
★★
Edit this entry  
16
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Rachel, Rachel

Rachel, Rachel

1968
×
★★
Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Edit this entry  
14
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Causeway

Causeway

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Edit this entry  
10
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★
Edit this entry  
06
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Charro!

Charro!

1969
×
★★
Edit this entry  
05
Change of Habit

Change of Habit

1969
×
★★★
Edit this entry  
05
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★
Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★★★
Edit this entry  
03
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry