Sort by

Jenessa has logged 24 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Edit this entry  
26
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Second Act

Second Act

2018
×
Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Wife

The Wife

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
Edit this entry  
19
Whitney

Whitney

2018
×
Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Edit this entry  
07
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry