RSS feed for Jennifer

Jennifer has logged 51 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marshall

Marshall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween is Grinch Night

Halloween is Grinch Night

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
World War Z

World War Z

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
School Ties

School Ties

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Buttercream Gang

The Buttercream Gang

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Shack

The Shack

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry