RSS feed for Jennifer

Jennifer has logged 136 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Andy Williams Christmas Show

The Andy Williams Christmas Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cruise

Cruise

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry