• The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½